Psychoterapia

Jak pracuję

 

Wierzę głęboko w to, że każdy z nas może odkrywać w sobie wrodzoną mądrość, siłę i autentyczność.

Bliskie jest mi podejście holistyczne, które obejmuje człowieka jako całość: jego ciało, emocje, proces myślenia i duchowość. W swojej pracy łączę zachodnią wiedzę psychoterapeutyczną (psychoterapia Gestalt) z elementami psychologii Wschodu (psychologia kontemplatywna).

W psychoterapii Gestalt istotny jest autentyczny kontakt z innymi i twórcze sposoby odnajdywania nowych sposobów zachowania. Chodzi o to, żeby nie tylko wiedzieć dlaczego, ale także poczuć jak - dzięki temu łatwiej jest wprowadzać zmiany. 

Psychologia kontemplatywna opiera się na uważności (mindfulness) i współodczuwaniu (compassion). Kładzie nacisk na badanie swojego doświadczenia tu i teraz oraz rozpoznawanie i wzmacnianie tych aspektów zdrowia, które już w nas są.

Oba te podejścia umożliwiają pomoc w kryzysach życiowych, takich jak problemy w związku, rozstanie, żałoba, samotność, depresja.  A także pracę wtedy, gdy przytłaczają nas „trudne” emocje, czujemy się pogmatwani, zagubieni, niespójni; gdy mamy poczucie, że kręcimy się w kółko, gdy gubimy poczucie sensu.

 

Jak wygląda terapia

Sesja terapeutyczna trwa 50 minut i odbywa się zazwyczaj raz w tygodniu. Jej koszt to 100 zł.

Na pierwszym spotkaniu zadaję szereg pytań dotyczących zgłaszanego problemu oraz kontekstu jego wystąpienia, wspólnie ustalamy wtedy cele terapii.

Narzędziem mojej pracy psychoterapeutycznej jest nie tylko rozmowa. Korzystam z metod, które pozwalają znacznie poszerzać świadomość problemu dzięki pracy przez ruch, zmysły, czucie w ciele.

Miejsce

ul. Pułaskiego 10/33 (Dębniki, koło Ronda Grunwaldzkiego)
Kraków

Aby umówić się na spotkanie zadzwoń lub napisz:

 

Joanna Czyżycka
tel. 511 04 28 28

Pin It on Pinterest