Psychoterapia Gestalt Kraków

Jak wygląda psychoterapia Gestalt

 

Psychoterapia Gestalt ma charakter holistyczny. Oznacza to, że staram się objąć pełnym uważności i empatii spojrzeniem  wszystkie aspekty Ciebie i Twojego życia. Ważne są dla mnie nie tylko myśli i przekonania, ale także ciało, emocje, duchowość.

Narzędziem mojej pracy psychoterapeutycznej jest nie tylko rozmowa. Korzystam z metod, które pozwalają  poszerzać świadomość problemu dzięki pracy przez ruch, zmysły, czucie w ciele (w psychoterapii Gestalt oprócz dialogu stosuje się także pracę nad energią, oddychaniem, pracę z ciałem, głosem, wyrażaniem emocji, pracę ze snem, ekspresję twórczą). 

W psychoterapii Gestalt istotny jest autentyczny kontakt  i twórcze sposoby odnajdywania nowych sposobów zachowania. Chodzi o to, żeby nie tylko wiedzieć dlaczego, ale także poczuć jak - dzięki temu łatwiej jest wprowadzać zmiany.

Punktem wyjścia jest perspektywa „tu i teraz” - jak to, co przeżywasz i czego doświadczasz wpływa na Twój wzrost i rozwój oraz czego potrzebujesz, aby funkcjonować lepiej. Jakie bariery czy przeszkody powodują, że nie wykorzystujesz w pełni swojego życiowego potencjału?

Terapeuta Gestalt jest partnerem, przewodnikiem, który towarzyszy i oddaje swoją wiedzę do dyspozycji klienta. Jest uważny, empatyczny, zaciekawiony światem klienta. Podstawą w tej relacji jest szacunek dla klienta i jego unikalnego doświadczenia.

Psychoterapia Gestalt umożliwia pomoc w kryzysach życiowych, takich jak problemy w związku, rozstanie, żałoba, samotność, depresja.  A także pracę wtedy, gdy przytłaczają nas „trudne” emocje, czujemy się pogmatwani, zagubieni, niespójni; gdy mamy poczucie, że kręcimy się w kółko, gdy gubimy poczucie sensu.

 

Miejsce

Psychoterapia Gestalt Kraków
ul. Pułaskiego 10/33 (Dębniki, koło Ronda Grunwaldzkiego)

Psychoterapia Gestalt Kraków

Aby umówić się na spotkanie zadzwoń lub napisz:

Psychoterapia Gestalt Kraków
Joanna Czyżycka
tel. 511 04 28 28

Pin It on Pinterest